Зеленський анонсував відновлення нафтопроводу «Дружба» та назвав дедлайн

📅 10.04.2026    🕐 13:18

Україна планує завершити ремонтні роботи на нафтопроводі «Дружба», який зазнав пошкоджень внаслідок російських атак, уже до кінця цієї весни. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський.

Відновлення магістралі є критично важливим для енергетичної безпеки регіону, проте глава держави чітко окреслив позицію Києва щодо майбутньої експлуатації об'єкта. За словами Президента, технічна готовність трубопроводу — це лише частина питання.

Фінансова відповідальність та умови поставок

Зеленський наголосив, що подальша доля транзиту напряму залежить від позиції європейських партнерів. Ключовим аспектом залишається питання фінансування та політичної волі країн ЄС.

«Якщо і надалі стоятиме питання європейського фінансування в обмін на можливість поставок нафти, то відповідальність за ці поставки буде за європейцями», — підкреслив Володимир Зеленський.

Ця заява сигналізує про те, що Україна не готова брати на себе всі ризики та витрати за підтримку інфраструктури, яка забезпечує енергоресурсами європейський ринок, без чітких гарантій та фінансової участі з боку отримувачів сировини.

Контекст ситуації: Нафтопровід «Дружба» неодноразово ставав ціллю російських обстрілів, що призводило до тимчасових зупинок прокачування. Наразі українські фахівці працюють над ліквідацією наслідків влучань, щоб вийти на заплановані терміни відновлення до червня.


Главные новости

Полiтика Економіка Суспiльство Столиця Надзвичайні події Свiт Аналітика Головнi Недвижимость
2001 — 2026 © ForUm. (AMP)