Бережемо ноги: лікуємо грибок нігтів швидко та ефективно

📅 18.07.2022    🕐 23:28

Грибок нігтів (Оніхомікоз) представляє собою відповідно грибкову інфекцію, від якої вражається нігтьова пластина. Внаслідок грибка на нігтях порушується їх прозорість, цілісність, товщина та колір, з’являється неприємний запах, а також зменшується щільність прилягання до нігтьового ложа, що може завдавати дискомфорту, особливо у взутті.

Нерідко ця інфекційна хвороба супроводжується й такою хворобою, як оніхолізис. Вона, у свою чергу, передбачає відлущення пластини від нігтьового ложа та загальну сильну ламкість.

Звісно ж, грибок локалізується на руках та ногах. Але на нігтях ніг буває частіше через їх частішу пітливість у взутті.

Позбавиться грибка нігтів можливо, але для того, щоб запобігти рецидиву, важливі своєчасні гігієнічні процедури після лікування. Не менш важливо для того, щоб вилікувати грибок нігтів ефективно, й своєчасно звернутися до кваліфікованого лікаря та визначити конкретний вид грибка.

Види грибка нігтів

Серед клінічних форм (видів) грибка такі:

 • Дистально-латеральна піднігтьова форма – ураження краю нігтьового ложа, яке з часом залучає й видиму поверхню нігтя.
 • Поверхнева біла – хвороба спочатку проявляється як смужки або білі плями на нігті, а згодом вражає і весь ніготь.
 • Проксимальна піднігтьова – зразу спостерігається ураження нігтьового валика, після чого, вже саме нігтьове ложе.
 • Тотальна – суттєво занедбаний вид грибка усього нігтя.

Причини появи грибка нігтів: чи є взуття поширеним чинником?

Проблеми з нігтями можуть розпочатися з різних причин. Це і травми нігтів, і шкідливі умови праці, і надмірна вага, і навіть такі гормональні хвороби, як діабет тощо. Але найпоширеніші причини виникнення грибка нігтів на ногах та руках сьогодні такі:

 • Носіння тісного взуття, особливо протягом довгого періоду. Більш того, якщо воно з синтетичного матеріалу та стискає ногу, циркуляція повітря однозначно буде гірша. Це й спровокує розвиток грибкового середовища дуже швидко.
 • Відсутність особистої гігієни шкіри та нігтів, яка передбачає щоденне миття ніг та рук з милом (краще – повноцінний щоденний душ), догляд за нігтями (чистка, обрізання тощо), а також можливе використання дезодорантів для ніг при підвищеній пітливості. Біг, довга ходьба – все це буде провокувати ще більше потовиділення.
 • Недотримання правил гігієни у громадському місці, наприклад, у загальних душових, у спортивних залах тощо. В такому випадку вологе та тепле середовище стане для грибка гарним провокатором. Ще варто пам'ятати, що грибок на ногах або руках може передатися через прямий контакт з її носієм.

Окремі рекомендації щодо взуття: через те, що взуття дійсно є поширеним чинником грибка нігтів та стоп, важливо частіше доглядати за устілками та салоном загалом. Устілки можна залишити під сонцем протягом дня, а також потім дезінфікувати навіть простим спиртовим розчином. Обираючи взуття і знаючи, що будете доволі довго його носити, не знімаючи, віддавайте перевагу широкій посадці. Так, щоб для пальців ніг було багато простору і не було ніякого тиску.

Ознаки грибка нігтів та діагностика

Розрізнити як ознаки грибка нігтів, так і види грибка нігтів вкрай важливо задля запобігання його заглиблення далі в шкіру та сусідні, поки ще здорові пальці. Самодіагностики та самолікування – це не те, чим варто займатися при такій хворобі (часто це призводить до тяжких наслідків захворювання), але розуміти, як виглядає грибок, треба.

Симптоматика:

 • пожовтіння нігтя або взагалі зміна кольору (наявність плям, смужок);
 • деформація (бугри на пластині, відлущення);
 • крихкість та ламкість нігтя;
 • ураження нігтьових валиків;
 • неприємний запах;
 • запалення оточуючої шкіри;
 • свербіж;
 • дискомфорт та іноді навіть біль (особливо при ходьбі).

Відзначимо, що все-таки професійна діагностика та лікування краще справиться с відповідною проблемою. Кваліфікований в даній області лікар-подолог зможе зрозуміти на якій стадії перебуває захворювання та яке саме лікування буде доречним, ефективним й с довгостроковим результатом. Так, у якості професійної діагностики використовують:

 • візуальний огляд (оцінка кольору, цілісності, товщини та прозорості нігтя);
 • загальний аналіз крові та сечі;
 • мікроскопію зібраного матеріалу з ураженого нігтя;
 • біохімічний аналіз крові.

Різноманітні методи лікування грибка нігтів

Сучасні методи лікування оніхомікозу точно допомагають та можуть гарантувати відсутність рецидивів (при дотриманні гігієни та рекомендацій лікаря у подальшому – вже після закінчення лікування). Але боротьба з такою проблемою може бути різною, в залежності від стадії хвороби та її прогресу.

В цілому, медицина пропонує такі методи боротьби з грибком:

 • Цільові мазі або креми місцевого застосування у вигляді протигрибкових препаратів.
 • Медичні препарати для лікування – також антигрибкові, антибактеріальні та протизапальні.
 • Хірургічні маніпуляції, які використовуються вже при відсутності результату лікування іншими методами.
 • Лазерне лікування грибка нігтів – найефективніше на сьогоднішній день, тому що дозволяє швидко, безпечно, безболісно та дійсно с довгостроковим результатом прибрати грибок. Через те, що терапія грибка нігтів лазером передбачає термічну обробку нігтьової пластини, грибкова інфекція руйнується. Далі ніготь відростає вже здоровим. Зазвичай, достатньо 3-4 лазерні процедури, але це корегується індивідуальними особливостями конкретного випадку.

Звернення до лікаря у випадку таких проблем, як грибкові інфекції, однозначно є першочерговим вірним рішенням. Бо навіть якщо людина позбудеться оніхомікозу самостійним лікуванням, не факт, що вдасться уникнути повторного зараження. Воно найчастіше відбувається, як тільки шкіра знов потрапляє у тепле та вологе середовище, де і розвивається грибок. Лікування буде тривалим, якщо уникати своєчасну гігієну на постійній основі. Якщо ж дотримуватися всіх відповідних правил догляду за шкірою та отримувати професійну допомогу лікаря, лікування буде результативним та ефективним.


Главные новости

Полiтика Економіка Суспiльство Столиця Надзвичайні події Свiт Cтатті Головнi Недвижимость
bigmir)net TOP 100
2001 — 2024 © ForUm. (AMP)