Птахи не співають на голодний шлунок

📅 16.08.2006    🕐 21:17

Співочі птахи, які не доїдають з початку свого життя, нездатні вивчити пісенний репертуар, необхідний для залучення партнерів для спаровування. До такого висновку прийшов канадський біолог Скотт Макдуголл-Шеклетон і його колеги з університету Західного Онтаріо.

Вчені досліджували 26-денних неоперених пташенят співочої вівсянки (Melospiza melodia), яких розділили на дві групи: перша отримала необмежену кількість їжі, а друга — тільки дві третини від середнього раціону.

Коли пташенята підросли, з'ясувалося, що у птахів, які погано харчувалися, ділянка мозку, названа високим вокальним центром, була меншою.

"Ця область мозку має для птахів критичне значення — вона відповідає за вивчення і відтворення пісень, подібно до аналогічних мовних центрів у людському мозку, — пояснив Макдуголл-Шеклетон. — Наше дослідження продемонструвало, що помірне обмеження їжі шкодить мозковому розвитку з початку життя птаха".

На думку біологів, вокальний центр у птахів, які не доїдають, дуже малий через нестачу білків, необхідних для росту мозку. Крім того, свою негативну роль грає гормональний стрес, що спричиняється тією ж нестачею їжі.

А бідний репертуар, у свою чергу, є сигналом для потенційних партнерів про те, що цей співак або співачка (голод впливає на здібності обох статей) не зовсім здоровий.


Главные новости

Полiтика Економіка Суспiльство Столиця Надзвичайні події Свiт Аналітика Головнi Недвижимость
2001 — 2025 © ForUm. (AMP)