bigmir)net TOP 100

Західні компанії повернулися до масштабних перевезень російської нафти

📅 02.06.2025    🕐 11:17

Падіння цін на російську нафту нижче за цінову «стелю» дозволило західним судноплавним і страховим компаніям повернутися до її масового перевезення – оскільки тепер вони не потрапляють під дію санкцій.

За останні три місяці близько третини всіх танкерів, навантажених нафтою сорту Urals, які вийшли з російських портів, були західними. Це найвищий показник з осені 2023 року, коли Міністерство фінансів США вперше запровадило санкції проти суден, що порушують цінове обмеження, повідомляє Bloomberg.

У червні 2024 року частка західних танкерів падала до мінімуму в 6%, потім вона зросла й наприкінці минулого – на початку цього року становила близько 20%.

Західні перевізники дуже швидко відреагували на зміну ринкової ситуації. У квітні, коли нафта Brent впала приблизно з $75 до $60 за барель (і Urals відповідно падала до $50 і навіть нижче), частка західних танкерів становила максимальні цього року 35%.

Додатковим чинником став дефіцит танкерів на російських маршрутах після того, як у січні адміністрація Джо Байдена перед відходом із Білого дому запровадила санкції проти близько 180 суден «тіньового» флоту.

Активізувалися й західні страховики, яким дозволено надавати послуги лише тим суднам, що возять нафту за ціною не більше ніж $60 за барель (цінова межа ЄС і США). Їх часта також зросла майже до третини.

«З лютого-березня ми спостерігаємо помітне зростання постачань російської нафти на західних суднах типу Aframax і Suezmax із російських портів у Балтійському та Чорному морях», – говорить Світлана Лобачова, головний аналітик лондонського суднового брокера E.A. Gibson Shipbrokers. Ключовим фактором за її словами, стало зменшення цін на російську нафту нижче за стелю.

Нагадаємо: після впровадження санкцій країни ЄС заплатили РФ за енергоресурси 209 млрд євро, що вдвічі перевищує обсяги наданої Україні допомоги.


Главные новости

Полiтика Економіка Суспiльство Столиця Надзвичайні події Свiт Аналітика Головнi Недвижимость
2001 — 2025 © ForUm. (AMP)