При ОП група експертів аналізуватиме дотримання застосованих проти РФ санкцій

📅 29.03.2022    🕐 14:41

При Офісі президента України протягом тижня буде створена експертна група, яка відстежуватиме й аналізуватиме дотримання застосованих проти Росії міжнародних санкцій, заявив президент Володимир Зеленський у зверненні.

«Для нас важливо, щоб санкційні пакети були дієвими й достатньо серйозними, зважаючи на те, що вже робить проти України Російська Федерація. Якщо ж санкційні пакети слабкі або працюють недостатньо, якщо їх можна обходити, то це створює в керівництва Росії небезпечну ілюзію, ніби вони можуть дозволяти собі й надалі те, що роблять зараз. А за це платять українці – своїми життями. Тисячами життів», – зазначив глава держави.

«Тому вже з цього тижня ми створюємо при Офісі президента групу експертів – українських і міжнародних, які на постійній основі аналізуватимуть застосовані проти Росії санкції – на що вони реально впливають», – повідомив він.

Як пояснив Зеленський, санкції повинні працювати так, як це й задумувалося, без жодної можливості їх обходити.

Президент також наголосив: Україна не погоджуватиметься з пасивною санкційною позицією деяких суб'єктів щодо Росії.

«Не повинно бути жодних «підвішених» санкційних пакетів – мовляв, якщо російські війська зроблять щось, то тоді буде якась відповідь... Ми вже пройшли цю історію торік, коли ми говорили, що потрібні потужні превентивні санкції проти Росії, щоб не було вторгнення. Превентивний пакет не зробили. Повномасштабна війна почалася», – зазначив Президент.

З його слів, зараз існує багато натяків на можливість посилення санкцій, наприклад у вигляді ембарго на постачання російської нафти у Європу, у разі, якщо Росія застосує хімічну зброю в Україні.

«А хіба все, що російські військові роблять до цього і вже зробили, не заслуговує на нафтове ембарго? Фосфорні бомби не заслуговують? Обстріляне хімічне виробництво чи обстріляна атомна станція не заслуговують?» – резюмував Зеленський.


Главные новости

Полiтика Економіка Суспiльство Столиця Надзвичайні події Свiт Cтатті Головнi Недвижимость
bigmir)net TOP 100
2001 — 2024 © ForUm. (AMP)