США перевіряють, чи не віддасть Туреччинна Україні системи ППО С-400

📅 20.03.2022    🕐 10:06

Сполучені Штати неофіційно проконсультувалися із Туреччиною щодо можливості передачі Анкарою Україні російських протиповітряних систем С-400.

Про це пише Українські правда з посилання на Reuters.

Як пише видання, впродовж останнього майже місяця після вторгнення Росії в Україну, американські чиновники обговорювали цю пропозицію зі своїми турецькими колегами. Зокрема, ця тема коротко порушувалась під час візиту заступниці держсекретаря Венді Шерман до Туреччини на початку місяця.

Однак жодних конкретних рис ці розмови не отримали. 

За даними співрозмовників видання, Туреччина наврядчи готова на такий крок і з чисто технічної сторони, і з політичної, адже це зіпсує стосунки з Москвою.

Офіційно турецька влада не коментувала пропозицію передачі Україні систем С-400.

Україна переживає різку потребу в сучасних і потужних ситемах протиповітряної оборони, аби могти збивати російські штурмовики та бомбардувальники, які атакують українські міста.

Російські системи ППО С-400 від самої поставки їх у 2019 році були точкою напруги між Анкарою та Вашингтоном. США неодноразово просили Туреччину позбутись російських ракет.

Якби Анкара віддала їх Україні, то це могло б зняти напругу між двома партнерами по НАТО.


Главные новости

Политика Без политики Происшествия(Украина) Комментарии Футбол Этот день в истории Цитаты Антикризис Евро-2012 Авто Актуально Обзоры Выборы Новости компаний 3 Протесты Религия Новости компаний 2 Блоги Новости компаний Экономика Общество Столица Происшествия Мир Репортаж Спорт Интервью Статьи Пресса Аналитика Онлайн Кино Главные Личное мнение Недвижимость
bigmir)net TOP 100
2001 — 2022 © ForUm. (AMP)