Росія погрожує Боснії українським сценарієм

📅 17.03.2022    🕐 14:27

Боснія і Герцеговина має право вирішувати, чи бути членом НАТО, але Москва залишає за собою право реагувати на таку можливість, попередив посол РФ в БіГ Ігор Калабухов.
«Якщо вона (Боснія і Герцеговина) вирішить бути учасником чогось, це внутрішня справа. Але інша справа - наша реакція. На прикладі України ми показали, чого ми очікуємо. Якщо буде загроза, ми будемо реагувати», - заявив Калабухов в телеефірі боснійського телеканалу, пише Балканський оглядач.
Він зазначив, що не думає, що «в якійсь фантазії, в якійсь реальності, БіГ стає членом НАТО», тому що в країні «немає консенсусу, і БіГ не буде так легко прийняти рішення за цих обставин».
За словами посла РФ, наразі у Росії немає плану дій щодо БіГ, і Москва буде реагувати, «аналізуючи стратегічну та геополітичну ситуацію».

Голова Президії Боснії і Герцеговини Желько Комшич засудив заяву посла РФ в БіГ.
«Рішуче засуджую погрози посла Російської Федерації в БіГ», які він висловив, коментуючи можливість вступу Боснії і Герцеговини до НАТО, наголосив Комшич. «Повідомлення російського посла про те, що реакція Росії послідує, наводення прикладу України, проти якої Росія здійснює агресію, є однозначним, але водночас неприйнятним для Боснії і Герцеговини», - підкреслив голова президії БіГ.
Комшич зазначив, що рішення Боснії і Герцеговини про вступ до НАТО може бути лише рішенням інституцій Боснії і Герцеговини, а не «приводом для нападу на Боснію і Герцеговіну».
«Як голова Президії БіГ я зобов’язаний засудити та відкинути загрози, які є не лише загрозою Боснії та Герцеговині, а й загрозою миру та стабільності на Західних Балканах», – сказав Комшич.

Боснія і Герцеговина була запрошена НАТО приєднатися до Плану дій щодо членства (ПДЧ) у 2010 році.
В той же час сербська частина БіГ, Республіка Сербська, у 2017 р. проголосила свій військовий нейтралитет.


Главные новости

Полiтика Економіка Суспiльство Столиця Надзвичайні події Свiт Cтатті Головнi Недвижимость
bigmir)net TOP 100
2001 — 2023 © ForUm. (AMP)