МЗС закликає бойкотувати компанії, що не пішли з Росії. Список

📅 15.03.2022    🕐 14:03

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає аморальною роботу на російському ринку західних компаній і заявив про потребу спонукати їх до цього рішення.

Про це він заявив на брифінгу в Києві, повідомляє Європейська правда.

Міністр нагадав, що чимало компаній вирішили повністю піти з російського ринку

"Міжнародний бізнес має йти з Росії як з моральних, так і з прагматичних міркувань. По-перше, робота в країні варварів – це удар по репутації. Ніхто не хоче асоціюватися з воєнними злочинами.

По-друге, російська економіка стрімко наближається до краху. Компанії намагаються втекти зараз, аби не виймати капітали з-під завалів пізніше. Російський", – пояснив він, нагадавши також, що РФ розглядає навіть можливість націоналізації іноземних активів.

"Путін зруйнував інвестиційний клімат", – наголосив Кулеба.

За підрахунками МЗС, станом на 14 березня 209 західних компаній повністю вийшли з Росії та припинили взаємодію з російськими партнерами, 378 обмежили роботу частково. "Ми цим (частковим припиненням) незадоволені, ми знаємо ці компанії, знаємо їхні трюки, маневри із намаганнями залишитися на ринку РФ і будемо їх дотискати", - заявив Кулеба.

Водночас 26 компаній він виділив окремо і назвав поіменно.

"Є кілька великих компаній, які досі не пішли з Росії. Це торговельні мережі Leroy MerlinMetroAuchanSpar, автотовари Pirelli та Bridgestone Tires, готелі Accor та  Intercontinental. В сфері машинобудування це OTIS Worldwide, HoneywellMohawk Industries, Arconic. Косметика та супутні товари Oriflame, Kimberly-ClarkKotiEccoSalvatore Ferragamo. Тютюнова продукція  Philip Morris. Харчова промисловість та ресторани Papa John's і Kellogg. Медицина: Bayer. Банки RaiffeisenOTP BankCity GroupSociété GénéraleUniCreditIntensa Sanpaolo", – перерахував Кулеба.

Міністр також публічно закликав українських та західних споживачів покарати цей бізнес бойкотуванням. "Я ще раз закликаю їх залишити російський ринок якнайшвидше, а решту урядів та споживачів бойкотувати ці компанії, допоки вони не припинять роботу в Росії", - заявив Кулеба.


Главные новости

Полiтика Економіка Суспiльство Столиця Надзвичайні події Свiт Cтатті Головнi Недвижимость
bigmir)net TOP 100
2001 — 2024 © ForUm. (AMP)