На Волині під виглядом геології п’ять років видобували корисні копалини, завдано збитків на понад 102 млн гривень

📅 03.04.2026    🕐 17:31

Правоохоронці викрили схему незаконного видобутку корисних копалин на Волині: під виглядом геологічного вивчення вугільного родовища п’ять років вели повноцінний промисловий видобуток, збитки держави — понад 102 млн грн, повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко.

За його даними, львівська компанія отримала дозвіл на геологічне вивчення вугільного родовища та замаскувала розкрадання як «дослідно‑промислову розробку». За п’ять років з ділянки вивезли майже 105 тис. тонн стратегічної сировини: понад 56 тис. тонн алевроліту, понад 34 тис. тонн аргіліту і понад 14 тис. тонн пісковику. Кравченко наголосив, що ці матеріали є критично важливими для будівництва й відновлення інфраструктури.

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури ОГП директору підприємства повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 240 КК України. Проведено п’ять обшуків у Волинській, Львівській і Київській областях; вилучено спецтехніку, готівку та документи, що можуть свідчити про легалізацію незаконно добутих ресурсів.

Кравченко зазначив, що це не поодинокий випадок, а системна проблема: аналогічні схеми застосовувалися під виглядом вивчення піщано‑гравійної суміші на річці Черемош (Івано‑Франківщина) та під час промислового видобутку бурштину на Рівненщині. За його словами, поширенню таких схем сприяє мораторій на перевірки контролюючих органів і обмежені підстави для анулювання спецдозволів.

Генпрокурор звернув увагу на норму ст. 26 Кодексу про надра, яка, за його словами, ускладнює швидке припинення дії спецдозволів навіть при виявленні порушень у межах кримінальних проваджень, і закликав до невідкладних законодавчих змін.


Главные новости

2001 — 2026 © ForUm.