Реєстрація і облік ТОВ: практичні поради для бізнесу в Києві

📅 27.11.2024    🕐 21:17

Реєстрація ТОВ дає низку важливих переваг у порівнянні з відкриттям ФОП та підходить тим, хто хоче відкрити компанію разом із партнерами, мати перспективи для розвитку і співпраці з великим бізнесом, користуватися інструментами для ефективного управління та залучення інвестицій.

Відкрити ТОВ в Україні можна у державного реєстратора за юридичною адресою майбутньої компанії. Тобто, якщо фірма буде працювати у Києві, то і реєстрація ТОВ у Києві повинна бути проведена відповідно. Сам процес досить складний і потребує допомоги досвідченого юриста для правильного оформлення пакету документів, визначення з основними параметрами, подання заяви.

Як зареєструвати ТОВ у Києві

Перед тим, як подавати документи державному реєстратору, необхідно придумати унікальну назву для компанії, визначитись з юридичною адресою, вибрати напрямки діяльності (та зафіксувати у відповідних КВЕД) і систему (групу) оподаткування. Для відкриття ТОВ вибирають засновників, визначаються з розміром статутного капіталу та частками кожного з власників у ньому.

Сума статутного капіталу може дорівнювати навіть 1 гривні – обмежень закон не встановлює. Кількість співвласників також може бути різною, як і розміри їх часток. Для роботи ТОВ створюється статут – основний установчий документ, де прописані ключові засади й правила ведення діяльності, права й обов’язки співвласників, інші важливі моменти.

Статут може бути модельним – типовим, текст якого викладений на сайті Мін’юсту, або індивідуальним. Другий варіант є більш вдалим, оскільки дає змогу створити документ з урахуванням особливостей конкретної компанії та побажань її співвласників. Крім того, типовий документ змінюється автоматично зі внесенням відповідних змін у модельний статут, а індивідуальний можуть змінювати лише самі засновники.

Основні етапи реєстрації ТОВ:

  • Спочатку проводяться збори співвласників, на яких вони приймають рішення про відкриття компанії, фіксують його у протоколі, затверджують статут.
  • Юрист збирає пакет необхідних документів.
  • Заповнюється заява на реєстрацію ТОВ, де вказуються всі основні дані щодо самої компанії (назва, адреса, КВЕДи, система оподаткування та ін.), співвласників.
  • Документи подаються офлайн чи онлайн державному реєстратору, нотаріусу.
  • В разі прийняття заяви ТОВ реєструється протягом 1-3 робочих днів, після чого видається виписка з ЄДР.

Важливо правильно вказати всі дані про засновників та подати повний пакет документів, в іншому випадку у реєстрації може бути відмовлено.

Особливості ведення бухгалтерії ТОВ

Ведення бухгалтерського обліку ТОВ також передбачає низку нюансів та є більш складним у порівнянні з обслуговуванням ФОП, наприклад. Зазвичай бухгалтерію ТОВ веде досвідчений спеціаліст, адже самостійно виконати всі завдання у межах фінобліку без профільних знань практично неможливо.

Що входить у бухгалтерський облік ТОВ: правильний супровід всіх проведених фінансових операцій, облік доходів і витрат, створення та подання в ДПС звітності, нарахування податків і сплата у бюджет, формування додаткових звітів у разі ведення відповідних видів діяльності (накладні та декларації по ПДВ, акцизу тощо).

Крім того, в ТОВ завжди ведеться кадровий облік, адже у компанії є мінімум один найманий працівник (директор), а зазвичай – більше. Також закон встановлює вимоги для ведення військового обліку на всіх підприємствах.

Найвдалішим рішенням стане залучення бухгалтера на аутсорсі, що пропонує низку таких переваг:

  1. Значна економія коштів у порівнянні з оформленням бухгалтера в штат – можна зекономити на оплаті комунальних послуг, облаштуванні робочого місця, купівлі бухгалтерських сервісів. Оплата здійснюється виключно за список вибраних клієнтом послуг, а не просто за час бухгалтера на роботі. І зазвичай сума обслуговування компаній виходить меншою, ніж середня зарплата спеціаліста в штаті.
  2. Відсутність проблем і турбот – всі питання, що постають в процесі, вирішує компанія. Клієнт не шукає спеціаліста під час відпустки чи лікарняного закріпленого за його ТОВ бухгалтера, не думає про мотивацію співробітників, контроль їх роботи.
  3. Наявність гарантій – в той час як за неналежне виконання обов’язків бухгалтера в штаті можна лише звільнити, надання послуг на аутсорсі дає більше інструментів впливу та регулюється умовами договору. В договорі прописані всі вимоги та правила, і в разі неякісного надання послуг бухгалтерська фірма несе повну відповідальність в межах встановлених термінів (навіть після завершення співпраці).

Для ведення бухгалтерії ТОВ також можна залучити спеціаліста з числа ФОП чи фахівця, що надаватиме послуги за трудовим договором за КЗпП. Але такі варіанти передбачають більші витрати та менше гарантій якісного виконання роботи.


Главные новости

2001 — 2024 © ForUm.